Stogo saugos elementai

Ruukki stogo saugos elementai
Ruukki pirmauja stogo dangų ir jų priedų gamybos srityje jau daugelį metų. Tai kokybė, ilgaamžiškumas, patirtis ir saugumas. Pastato stogas tampa svarbiausia konstrukcijos dalimi, todėl svarbu, kad jis būtų tinkamai pasirinktas. Ne mažiau svarbūs tampa ir Ruukki stogo saugos elementai, kurie padės užtikrinti saugumą kiekvieno pastato savininkui ir jame gyvenantiems ar dirbantiems žmonėms.

Daugelis lengviau atsidūsta kuomet stogo dengimo darbai baigti. Tuomet galima imtis kitų statybos ar remontų darbų. Verta atminti, kad pasibaigus stogo dengimo darbams nereikia pamiršti ir to, kad gali tekti ir vėl ten užlipti. Nors tai daryti reikės itin retai, tačiau pasirūpinti tinkamu prieinamumu – būtina. Kiekvienas turi žinoti, kad stogams yra taikomi teisiniai saugumo reikalavimai, kurių būtina laikytis. Stogas privalo būti saugus, todėl reikia pasirūpinti ir tinkamais priedais. Tai – Ruukki stogo saugos elementai, kurie užtikrins lengvą ir greitą prieinamumą ant stogo.

Įvairūs stogo saugai skirti elementai įrengiami tam, kad pastato savininkas ar kitas atsakingas asmuo galėtų lengvai užlipti ir pasiekti stogą. Kartais tenka ant jo užlipti ir atlikti remonto ar profilaktinius darbus. Taip pat neretai prireikia patikrinti ar viskas tinkamai atlikta, ar nėra pakitimų, kurie atsiranda su metais, o galbūt užsikimšo lietvamzdžio latakas. Situacijų gali būti įvairių, todėl verčiau iš anksto būti pasirengusiems tam.

Stogo kopėtėlės skirstomos į sienines, kurios tvirtinamos prie pastato sienos ir į stogo, kurios yra montuojamos ant stogo. Jeigu stogo nuolydis yra didesnis kaip 7 laipsniai tai papildomai reikia pasirūpinti ir stogo tilteliais. Jie padės užtikrinti takelio tvirtumą ir horizontalumą. Mūsų šalies klimatas žiemą nėra itin dėkingas. Sniegas gali pridaryti daug žalos, todėl būtina ant pastatų stogų pritvirtinti sniego gaudykles, kurios dar vadinamos sniego barjeru ar sniego užtvara. Taip bus apsisaugota nuo sniego nuošliaužų, kurios gali būti itin pavojingos žmonėms ar gyvūnams, kurie tuo metu stovės ar eis pro pastatą. Galima tvirtinti ir apsaugines atramas – tvoreles. Visi Ruukki saugos elementai tinkami įvairių pastatų stogams, kurių danga gali būti iš čerpių, plieno, bituminio ruberoido.

Stogas turi būti kokybiškas ir ilgaamžis. Bet kuris jo elementas privalo atitikti keliamus reikalavimus tokioms konstrukcijoms. Tai reiškia, kad reikia rinktis kokybišką stogo dangą ir jos priedus. Ne mažiau svarbu sumontuoti tinkamą lietaus nuotekų sistemą bei pasirinkti kitus reikalingus priedus. Taip pat būtina pasirūpinti saugos elementais.

Su kitais produktais susipažinti galima lietaus nuvedimo sistema.