Keraminės čerpės

Keraminės čerpės
Namo stogas yra vienas iš pagrindinių pastato konstrukcijos elementų. Be jo, sunku net įsivaizduoti užbaigtus statybų darbus. Šiuo metu yra didžiulis stogo dangų pasirinkimas. Vienas iš populiarių stogo dangos gamintojų – MONIER.

Čerpės yra viena seniausių medžiagų skirtų gyvenamųjų namų stogo uždengimui. Monier gaminiams suteikiama 30 metų garantija, bet jų tarnavimo laikas gerokai ilgesnis. Tai nėra pigi stogo danga, tačiau žinant jos ilgaamžiškumą, tai tampa ne tokiu svarbiu trūkumu. Vertas dėmesio ir čerpių estetinis vaizdas. Daugelis Europos pastatų turi būtent tokią stogo dangą, kuri suteikia prabangos ir išskirtinumo jausmą.

Monier siūlo Rubin 13V keramines čerpes, kurios pasižymi prabangos įspūdžiu, todėl bet kuris pastatas atrodys išskirtinis su tokia stogo danga. Norint jomis dengti stogą reikalingas minimalus 16 laipsnių nuolydis. Rubin 13V yra 275 mm pločio ir 435 mm ilgio gaminys, kurio dengiamas plotis sudaro 225 mm. Jų sąnaudos yra nuo 12,3 iki 13,5 vienetų kvadratiniam metrui. Galima rinktis įvairias spalvas: žalią, juodą, pilką, įvairių atspalvių rudą ir kt. Tai aukščiausios kokybės keraminės čerpės, kurias siūlo Monier Brass.

Turmalin keraminė čerpė pasižymi aukšta kokybe. Tai šiuolaikiška plokščios formos čerpė. Puikus sprendimas tokią stogo dangą rinktis šiuolaikinės architektūros statiniams. Jas nesunku montuoti, o spalvų pasirinkimas leidžia pasirinkti tinkamiausias. Tiesa, spalvų nėra tiek daug, kaip Rubin 13V. Siūlomos natūralaus molio raudonumo, vario raudonumo, pilka, juoda ir kaštoninė. Turmalin čerpės ilgis 475 mm, o plotis 280 mm. Dengiamas plotis – 238 ar 240mm. Sąnaudos – 11,0–11,7 vienetai kvadratiniame metre. Stogui, kuris bus padengtas Turmalin danga reikalingas minimalus 24 laipsnių nuolydis.

Nova – šiuolaikiška keraminė čerpė, kuri pasižymi S forma. Jos labiau tinka dengti istorinių pastatų stogus. Užkaitinė keraminė čerpė tinkama stogui, kurio minimalus nuolydis siekia 15 laipsnių. Plotis 286 mm, o ilgis – 450 mm, kas sudaro 238 mm dengiamo ploto. Sąnaudos vienam kvadratiniam metrui yra 11,3–12,3 vienetai. Spalvos tėra trys: agnobuota molio raudonumo, agnobuota juoda ir kvarcinė agnoba juoda.

Kiekviena rūšis skiriasi ir jos pasirinkimas priklauso nuo to, kokia yra stogo konstrukcija bei norimas galutinis rezultatas. Žinoma, svarbi ir galutinė kaina bei montavimo sudėtingumas, tačiau pasirinkimas yra labai individualus, ir priklauso nuo kiekvieno kliento pageidavimų. Monier keraminės čerpės yra aukščiausios kokybės gaminiai, kurie garantuoja ilgą eksploatacijos laikotarpį net ir pasibaigus garantiniam laikotarpiui.

Daugiau informacijos apie kitas MONIER čerpių rūšis rasite betoninės čerpės.