Banguoti lakštai

Banguoti lakštai
Eternit banguoti lakštai yra beasbestinė stogo danga, kuri gaminama iš natūralių medžiagų. Į sudėtį įeina cementas, celiuliozė, kalkakmenis, polivinalkoholio pluoštas bei vanduo. Banguoti lakštai pasižymi ilgaamžiškumu ir ekologiškumu, o tai šiuo metu yra labai vertinamos savybės. Jie nedegūs bei atsparūs cheminiam poveikiui. Svarbu ir tai, kad tokios stogo dangos montavimo darbai yra nesudėtingi.

Banguoti lakštai Gotika – vienas iš Eternit gaminių. Jie išsiskiria tuo, kad yra mažiausio ilgio banguoti lakštai. Taip sukuriamas gražus stogo reljefas. Gotika banguoti lakštai yra 5 bangų profilio ir nukirstais kampais. Jų matmenys – 585×920 mm, o naudingas plotas 0,4 m2/vnt. Norint stogą dengti šiais lakštais yra rekomenduojamas 7–90 laipsnių stogo nuolydis. Geras pasirinkimas spalvų. Galima rinktis tiek nedažytus lakštus, tiek ir dažytus. Spalvos siūlomos tokios: klasikinė raudona, tamsiai raudona, vyšnios, ruda, žalia ir juoda.

Baltijos Banga banguoti lakštai yra 5 profilių, nukirstais kampais ir išgręžtomis skylėmis. Jie gaminami pagal Vakarų Europos standartus ir atitinka aukštą kokybę. Šių lakštų bangos yra platesnės ir aukštesnės. Stogas dengtas tokia danga atrodys solidžiai. Greitas montavimas yra dar vienas jų privalumas. Lakštų išmatavimai – 875×920 mm. Naudingas plotas sudaro 0,65 m2/vnt. Baltijos banga stogo lakštams reikalingas 7–90 laipsnių stogo nuolydis. Galima rinktis nedažytus lakštus ir dažytus šiomis spalvomis: klasikinė raudona, tamsiai raudona, vyšnios, žalia ir juoda.

Klasika XL banguoti stogo lakštai pelnė sidabro medalį „Lietuvos metų gaminys 2012“. Apdovanojimas suteiktas dėl specialių saugumo juostelių, kurios saugo didelio ploto lakštus nuo lūžių. Šios rūšies lakštai pasižymi dideliu dengiamumo plotu. Tai leidžia pagreitinti darbus. Labiausiai Klasika XL banguoti lakštai yra tinkami dengiant didelio ploto stogus. Matmenys: 2500×1130 mm. Naudingas plotas net 2,49 m2/vnt. Spalvos: klasikinė raudona, vyšnios, ruda, žalia ir mėlyna.

Klasika M pakeitė 10 centimetrų trumpesnius Akmenės banga lakštus. Jie yra 1250×1130 mm dydžio. Naudingas plotas sudaro 1,18 m2/vnt. Galima rinktis iš šių spalvų: klasikinė raudona, tamsiai raudona, vyšnios, žalia, juoda, ruda. Taip pat gamintojas siūlo dažais nepadengtus lakštus.

Klasika L Eternit banguoti lakštai yra tokio dydžio, kokie buvo klasikiniai asbestiniai lakštai. Jų matmenys 1750×1130 mm. Klasika L yra pakankamai dideli lakštai ir naudingo ploto sudaro 1,68 m2/vnt. Spalvos galimos šios: klasikinė raudona, ruda, vyšnios, žalia. Jei nereikia dažytos, tai visuomet galima pasirinkti nedažytus banguotus lakštus.

Informacijos apie kitus Eternit Baltic gaminius galima rasti ČIA.